Bóg przykazał, Bóg ukochał

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim”. 
Mt 5, 17-19


I znowu chodzi o miłość. Nasz Bóg kolejny raz daje nam Słowo, w którym wskazuje jak żyć, by być szczęśliwym. Jezus mówi: „Wypełniaj przykazania i ucz je wypełniać”.
Uczyć wypełniać? Jak mówić o przykazaniach ludziom, których spotykamy na co dzień? Czy ktoś dziś chce słuchać takich treści? Mam nakazywać komuś jak ma postępować, co ma robić? Czasem w naszych środowiskach, np. w pracy bardzo trudno jest mówić o Bogu.


„Posłuchamy cię innym razem” – taką odpowiedź też niejednokrotnie możemy usłyszeć. W takich sytuacjach pozostaje nam głosić Ewangelię poprzez świadectwo naszego życia. To jak żyjemy, jakich wyborów dokonujemy ma wpływ na nasze otoczenie. Ludzie patrzą na nas i w pewnym momencie zauważą, że jest w nas coś innego, coś co pociąga. I może przyjdzie czas, że któregoś dnia ktoś z moich znajomych czy współpracowników, ktoś kto mnie widzi, zatrzyma się i zastanowi. I zapyta o moją wiarę i mojego Boga. 
Jadwiga Wojtak

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s