Kompletuj swoją szafę w rytmie SLOW!

Kilka słów o minimalizmie w modzie…
Ciekawe i proste zasady slow fashion, czyli trendu znanego także jako minimalizm, decydują coraz bardziej o jego popularności. Jak sama nazwa mówi, styl ten polega raczej na odejmowaniu niż dodawaniu. Minimalizm zakorzenił się nie tylko w modzie, ale także w sztuce i wnętrzach. Stał się sposobem na życie wielu ludzi. Idea slow fashion zakłada zmianę myślenia o sposobie ubierania się. A tych kilka zasad może świetnie uporządkować życie.


1. Zasobna i dobrze skompletowana garderoba to wcale nie ta, z której wysypują się stosy ubrań. Istnieją ponadczasowe i klasyczne ubrania, które dobrze do siebie pasują oraz stanowią bazę dla dalszych modowych eksperymentów. 

2. Kompletując szafę należy o niej myśleć całościowo. Nawet najbardziej efektowna spódnica czy bluzka na nic ci się nie zdadzą, jeśli będą bezczynnie wisieć w szafie przez kolejny sezon, ponieważ nie masz do czego ich dopasować. Kupuj ubrania w taki sposób, by znaleźć dla nich jakiś kontekst pośród posiadanych już ubrań.

3. Stawiaj na jakość, a nie na ilość. Sukienki, spodnie czy żakiety wykonane z dobrych materiałów służą dłużej, niż niskiej jakości ubrania. Zwracaj uwagę na informacje zawarte na metkach ubrań.

4. Wybieraj ubrania z naturalnych materiałów. Wiem, wiem – kaszmirowy sweter czy jedwabna koszula mogą kosztować fortunę. Pamiętaj jednak, że slow fashion to minimalizm. Szukaj okazji, czekaj na przeceny i porównuj oferty.

5. Pamiętaj – moda przemija, styl pozostaje, jak słusznie zauważyła Coco Chanel. Niektóre trendy są bardzo zdradliwe, a ich wielka popularność szybko się kończy. Kompletuj swoją szafę w rytmie slow. Trendy powinny stanowić inspirację, a nie zakupowy wyznacznik.


6. W poszukiwaniu własnego stylu pomaga przegląd fotografii i zasobów już posiadanej szafy. Spokojnie analizuj swoje stylizacje i zwróć uwagę na te, w których szczególnie korzystnie wyglądałaś.

7. W minimalizmie królują naturalne kolory: beże, szarości, biel i czerń. Ten styl idealnie sprawdzi się w sytuacjach biznesowych, na przyjęciach i w okolicznościach wymagających perfekcyjnego wyglądu. 


8. Trzymaj się zasady dwóch, maksymalnie trzech kolorów. Jeśli spódnica jest w dwóch kolorach, staraj się „górę” znaleźć w jednym z kolorów spódnicy.

9. Stawiaj na proste formy i neutralne kolory, stroje bez wzorów i o gładkiej powierzchni – to gwarancja elegancji w każdym wieku.

10. Oszczędnie szafuj dodatkami – jedna broszka, mała gawrożka, dyskretna biżuteria, która ożywi jednolity kostium, będzie pożądanym „smaczkiem”.Minimalizm to wyraz tęsknoty za prostotą i sprzeciw wobec konsumpcjonizmu. Klasyczne fasony nigdy nie poddają się upływającemu czasowi, sprawdzają się i są fundamentem code dress biznesowego, doskonale prezentują się w pracy a także jako stroje wieczorowe. Warto?

Warto!

Anna Duda

Jeden komentarz Dodaj własny

  1. Anonimowy pisze:

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s