Kto uwierzy…

    „Jezus ukazawszy się Jedenastu powiedział do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie». Po rozmowie z nimi Pan Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Oni zaś poszli i głosili Ewangelię wszędzie, a Pan współdziałał z nimi i potwierdzał naukę znakami, które jej towarzyszyły.”
Mk 16, 15-20


Gdy tak rozważałam tę ewangelię, wróciłam jeszcze do tego co wydarzyło się wcześniej, gdzie byli i co robili Apostołowie. Okazało się, że zanim Pan Jezus rozesłał swoich uczniów na cały świat z orędziem Dobrej Nowiny wyrzucił im, że nie uwierzyli tym, którzy Go widzieli zmartwychwstałego, wypomniał im zatwardziałość serca, ALE pomimo to, a może właśnie dlatego Chrystus ich posyła, aby sami najpierw doświadczyli tego stanu niewiary, by móc iść i głosić. Właśnie takich niedowiarków Pan posyła i co więcej daje im moc swego Imienia do czynienia wielkich rzeczy, ale tylko z NIM. Daje im obietnicę swojej obecności i wsparcia.

Czyż to nie jest Dobra Nowina?!
Dziś Bóg ciebie i mnie posyła, właśnie takich jacy jesteśmy, nie rezygnuje, nie szuka dalej, bo nie warto już dalej inwestować. ON wie, że tylko dzięki Jego łasce jesteśmy w stanie iść i głosić.
Potrzebuje tylko naszej wiary… Tylko tyle i aż tyle.Maryjo, Ty, któraś nie zwątpiła nigdy, wspieraj mnie bym, była otwarta na wezwanie Pana.Niech Bóg się zmiłuje nad nami, niech nam błogosławi;
niech zajaśnieje dla nas Jego oblicze!
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie – pośród wszystkich ludów.
Niech Ciebie, Boże, wysławiają ludy,
niech wszystkie narody dają Ci chwałę!
Niech się narody cieszą i weselą,
że Ty ludami rządzisz sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niech Ciebie, Boże wysławiają ludy,
niech wszystkie narody dają Ci chwałę!
Ziemia wydała swój owoc:
Bóg, nasz Bóg, nam pobłogosławił.
Niechaj nam Bóg błogosławi
i niech się Go boją
wszystkie krańce ziemi! 
Ps 67Katarzyna Boryń

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s